| adela2012 a întrebat:

Am o problema foarte si extrem de ciudata. Cred ca e ceva cu psihicul, habar n-am. Sa va povestesc: am "o problema" in legatura cu mersul pe care acum ceva timp nu o aveam. Cand merg si e cineva in spatele meu sau cand ies la tabla, in fine sunt mai multe exemple, pur si simplu ma blochez si numai stiu sa merg stiind ca acea sau acele persoane se uita la mine. Incep sa merg stramb, nici eu nu stiu si va dati seama ca acele persoane incep sa rada de mine. Cand stiu ca nu se uita nimeni la mine adica cand nu e nimeni in spatele meu, doar in fata mea nu am nicio problema, dar cand stiu ca e cineva in spatele meu efectiv ma blochez. Acum ceva timp nu aveam problema asta. Cred ca ma emotionez crezand ca acele persoane se uita la mine si isi fac diferite impresii. Ce sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| mODIN a răspuns:

Problema asta o aveam si eu acum putina vreme.Tie de fapt ti-e frica sa mergi stamb, si numai la asta te gandesti si din frica incepi sa mergi stramb.Esti complet capabil sa mergi normal indiferent daca lumea se uita sau nu.E ca si cum ai da examenul de sofer si ti s-ar face frica sa nu intri intr-un stalp. Daca nu te gandesti ca vei intra in stalp, nici nu o vei face. Lafel si la tine.Atata timp cat nu te gandesti la asta, nici nu ti se intampla.

3 răspunsuri:
| Kalla a răspuns:

Si mie mi se intampla cand mananc in public. Daca mananc un hamburger la fast food si sunt persoane fac vraiste.Practic uit cum se mananca D:

| AktivShack a răspuns:

Salut.
Singura problema pe care o ai tu este frica de a merge 'stramb'. Poti merge normal si daca e cineva in spatele tau.Nu te mai gandi la mersul acela, nu te mai gandi ca rade cineva si vei vedea ca o sa mergi 'normal'.

| sti11ness a răspuns:

Problema ta tine de Atychiphobie (frica de esec) Probabil te-ai impiedecat sau ai pasit prost vreodata iar cineva a ras de tine si de aici a pornit totul. Sfat. Ia ceva in mana cu care sa te joci: fa mici jonglerii cu creta, invarte telefonul, ceva care sa-i distraga creierului atentia. Succes.