| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema.In ultima vreme "cel mai bun prieten al meu" am impresia ca ma barfeste (PROBABIL din cauza parintilor care nu imi dau voie mai nimic din ce face el).Si ieri l-am ignorat sa vad daca ma baga in seama.Nicio reactie.Toata ziua am stat singur si m-a ignorat si el.Acum m-am certat si cu cativa prieteni de ai mei(care si ei ma cam ignora si il baga numai pe el in seama) si am ramas singur, fara prieteni.Nu inteleg de ce pe el toata clasa il baga in seama, rad la glumele lui, iar pe mine nu ma mai baga nimeni in seama si ma ignora.De ex. de ziua lui primea mesaje, cadouri de la toti, iar de ziua mea nici macar un mesaj nu am primit.Ce ma sfatuiti sa fac?

4 răspunsuri:
| xxxxxxxxdfsfsdfsdf a răspuns:

Eu cred asa:ca el e suparat pe tine, sau unul din prieteni tau si „acela" i-a convins si pe ceilalti sa nu mia vorbeasca cu tine. Eu te sfatuiesc sa ii intrebi de ce nu mai stau cu tine si o sa se simta jenati si daca tot de ignora, te duci la ei si pui:„VEDETI! ACUM MA IGNORATI! SUNETI-MI DACA AM FACUT CEVA! POT SA REPAR ACEL LUCRU SAU SA IMI CER SCUZE! DACA NU STIU CE AM FACUT, NU POT REPARA ACEL LUCRU!", eu asta as face. Mult noroc!

| Elektro a răspuns:

Pai problema e ca toti stau numai cu el si pe mine ma ignora si nu am cum sa imi fac prieteni noi.

| XxFlorin22xX a răspuns:

Nu-i baga in seama.Stiu cum e asa am patit si eu.Acesti "prieteni" sunt niste falsuri.Cel mai bine e sa iti gasesti alti prieteni...te vor trada mereu chiar daca va impacati tot o sa va certati si tot asa..am trecut si eu prin asta!

| iuliana1111 a răspuns:

Daca el nu mai vrea sa iti fie prieten lasa-l in pace si gaseste-ti alt cel mai bun prieten.