| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. in ultimul timp am luat un pic in greutate, mananc mai mult ca de obicei, dar nu ma pot abtine. simt cum ma "roade" stomacul daca nu mananc. mama mea a slabit foarte mult in ultimul timp, in comparatie cu mine, insa a fost la sala, a tinut diete etc! iar acum face misto de mine in fiecare zi, de minim 10 ori. zilele trecute ii ziceam ca merg la strand, iar ea mi-a zis ca nu sunt cea mai subtirica sa ma duc acolo. iar apoi, o suna pe sora ei (matusa mea) si incepe sa ii zica ca nu imi mai vine nimic de anul trecut, ca toate hainele pocnesc pe mine, etc, insa nu e adevarat! hainele imi vin foarte bine, insa singura diferenta e ca am nistr kg in plus, atata tot! nu stiu ce sa fac, nu o mai suport! aunt un pic plinuta, insa la cum ma descrie ea, sunt obeza! am 57 de kg la 1 69. nu mi se pare ca e chiar atat de mult, incat sa nu ma pot duce la piscina, sa nu port rochii sau pantaloni scurti! ce ii pot spune incat sa ma lase in pace?

2 răspunsuri:
| cevdet a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui. Trebuie sa te subtiezi. Daca maninci toata ziua si maninci mult, e de rau. Maninca des dar foarte putin. Mai mult rontait decat mincat. Si fa multa-multa miscare. Iar 57 kg la 169 cm si la varsta ta (!), e cam multisor.

| GHoST013 a răspuns:

Poti sa ii spui ca iti place corpul tau si ca esti multumita de felul in care arati.