| dixi2598 a întrebat:

Help. In ultimul timp am slăbit foarte rau. Nu sunt genul de persoana plinuță si nu am fost vreodată am 1.56 înălțime si aveam 45 de kilograme in vara iar acum am 38 si știi ca e exagerat de puțin ținând cont ca am aproape 19 ani. Multe persoane imi spun ca e din cauza stresului ca am bac anul asta, eu mănânc de mâncat dar tot slăbesc pot spune ca am ajuns piele si os. Ce as putea face sa ma îngraș la loc ca sa revin la normal pentru ca nici hainele nu mai stau pe mine. Am mai fost la nutriționiști dar nu ma văzut vreo diferența si ma gândeam sa încerc cu niste vitamine, calciu si tâmpenii d-astea pentru ca din alimentație nu se vede vreo diferența. Ce imi recomandați?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Minerale si vitamine. Eu am luat de la supermarkeul kauflan.Mai slabesti si pe fond de stres, deci trebuie sa ai grija de tine, sa mananci mese regulate. Nu am cunoscut pana acum pe cineva sa manance mult si sa nu se ingrase.

| Alexb89 a răspuns:

Sunt băiat și am slăbit de la 90kg la 78 cică din cauza stresului, eu m-a gândesc sa nu am alt ceva mai grav cand slăbești așa mult, dar devină ii stresul cred!