| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema la scoala.La toate obiectele invat bine numai la ed.fizica am probleme.Azi am inceput sa facem gimnastica si nu pot sa fac nimic.As vrea ceva video unde pot sa ma invat :sfoara,rostogolirea,roata, podul

Răspuns Câştigător
| Omusinguratic a răspuns:

Sfoara daca nu esti buna la ed fizica nu poti iti trebuie antrenament zilnic doar flexare a picioarelor rostogolire poti doar sa te lasi pe mana sau sa faci ca in clasele primare si putin in celelalte roata iar iti trebuie mult antrenament adica sa stai vreo 30 20 secunde in maini pentru o roata perfecta iar podu depinde de inaltime daca esti mai inalt/inalta ( presupun ca esti fata dar...) e mai usor daca esti mai scund/scunda e mai greu
In fine bafta pot sa iti recomand doar un lucru la statu in maini incerca la inceput lipita de perete sa nu poti sa cazi cand ai facut destul la perete incerca sa faci fara si daca mai cazi un pic asta e la rostogolilere daca faci pe mana trebuie sa tii mana moale sa poti face corect(chestia cu mana e din parkour eu il practic si e mult mai bine de cat cel care te invata la scoala)
Podu poti sa incerci cand sa te pui in maini sa o faci in gen de din pod sa te impingi si sa ajungi in maini ( doar la inceput DOAR LA INCEPUT sa te ajute cineva) si cu sfoara e cel mai greu ca nu o poti face din 10 zile tot iti trebuie antrenament zilnic dimp de caateva luni sa te apropii
E iti mai zic bafta din nou si iti ures sa nu poti face roata sa poti face 360 cu surub

1 răspuns:
| Omusinguratic a răspuns:

Multumesc pentru funda