| Briadb12 a întrebat:

Buna, eu am 12 ani 1.48m 38kg. De câteva zile ma întreb daca pot practica gimnastica. Eu sunt mobila(pot sa fac: roata, stat in mâini, sfoara, spagatul si podul de sus).
M-ați ajuta foarte mult daca îmi răspundeți!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti practica gimnastica dar cred ca numai pentru tine. Pentru performanta este destul de tarziu, se incepe, de regula de pe la 6-7 ani. Ceea ce faci tu este foarte putin fata de cerintele de performanta.
In orice caz cauta un club cu o sectie de gimnastica si du-te la probe si o sa afli daca poti face gimnastica de performanta.