| Andreiu68 a întrebat:

Am o problema legata de niste bani cu un prieten! Acum 2 ani de zile i-am dat 1000lei unui prieten imprumut ca mai avea nevoie ca sa plece in Anglia. I-am dat, mi-a spus ca mi-i da el in cateva luni nu este problema. Au trecut de atunci 2 ani si nimic, nici un ban, timp de astia 2 ani noi am vorbit pe camera, pe Facebook, a venit in tara de 3-4ori in timpul asta da tot amana asta cu banii. El este in tara prietenul asta de 5luni dar nu mai vorbim ca i-am spus sa imi dea banii acum cand a venit in tara, in luna mai si nu a vrut, o dadea cotit si nu mai raspunde la mesaje sau telefon. Eu stiu unde sta, ca ne cunoastem de 7-8ani am crescut impreuna, dar cu toate astea ce mi-a facut acest prieten sa zicem. El are o masina dar este gen abandonata, este stricata undeva prin oras ca acolo s-a stricat si a lasat-o acolo, ma gandeam sa ma duc daca tot nu imi da banii sa ii iau jantele si sa le vand sa imi scot banii, dar imi e putin frica ca poate se duce la politie. Ce spuneti sa fac, sa ma duc la el la usa la maica-sa sau sa iau jantele nu stiu. Am 22 de ani iar acel baiat 24

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu isi da seama cine i.a ciordit jantele va fi lipsa de proba inregistrare video. E cea mai buna solutie daca crezi ca ies banii sau arunci un coctel molotov in masina lui sa iti treaca amagirea. Poate a uitat de masina daca e abandonata de mult

| Andreiu68 explică (pentru mgtow):

Este abandonata de 1 an si 4 luni nu mai are itp asigurare, roti dezumflate, stergatoare furate din ce am vazut, este gen abandonata intr-o parcare la marginea orasului

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu zic să treci suma la bani pierduți și experiență de viață câștigată.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea mai ai cum sa recuperezi acei bani de la el.
Poti sa iei si jantele sa le vinzi, pana la urma ai banii la el, moral vorbind.

| Andreiu68 explică (pentru DoarBogdan):

Vreau sa le iau, dar imi e teama sa nu mearga la politie si sa cerceteze dupa

| Emma30555 a răspuns:

Poți sa te duci acasă și sa propui direct sa ți dea măcar acele jante

Răspuns utilizator avertizat