| arminwerzi a întrebat:

Am o problema mare. am un virus in PC ( Win 32 ) si nu pot sa scap de el! Cine ma poate ajuta ca am incercat multe si nu reusesc sa scap de el... pls ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| Happyness a răspuns:

Formateaza pc`ul

| Stella a răspuns:

Si eu l-am avut si imi deconecta netu acum nu stiu ce s-a intamplat dar nu mi se mai dekonekteaza...nu stiu cum am scapat d el:p

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un virus comun, nu prea poti scapa de el! formateaza pc si dupa aceea instaleaza alt antivirus...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri pe site-ul acesta şi downloadezi free version:

http://www.malwarebytes.org/mbam.php

-îl instalezi pur şi simplu, având grijă să ai bifate opţiunile " Update Malwarebytes’ Anti-Malware " şi " Launch Malwarebytes’ Anti-Malware", apoi dai "Finish".

-după aceea, programul ţi se va porni şi dai click pe "Perform quick scan", apoi pe "Scan".

-depinde cât de mulţi virusi găseşte, poate să dureze scanarea câteva minute, sau câteva ore

-după ce scanarea a luat sfârşit, dai click pe "Ok", si apoi pe "Show Results".

-o să-ţi apară toţi viruşii gâsiţi şi dacă te uiţi jos, ai "Remove Selected"; ai grijă ca toţi viruşii să fie selectaţi şi apoi dai click.

-cât timp scanezi, e recomandat să opreşti browserele, sau programele de descărcare.

La mine a mers.Succes!