| LuKas9812 a întrebat:

Am o problema mare.imi maninc unghiile si pelia din jurul lor, am vreo 10 ani de cind nu mi-am taiat unghiile ce pot s fac ca sa scap de acest obicei rau?

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Gasesti recomandari aici : http://www.i-medic.ro/......e-unghiile

| DewLoWoofy a răspuns:

Sa iti ocupi timpul cu altceva, fa un sport in care importanta e utilizarea mainilor, scrie. Incearca sa iti impui asta, si de fiecare data cand ai un impuls de a duce mainile la gura, aminteste-ti ca nu trebuie sa faci asta. Fa-ti un fel de plan, din ziua in care ai inceput sa nu iti mai rozi unghiile, si zilnic sa iti notezi ce ai facut in ziua respectiva cu mainile, daca ti le-ai mai ros si din astea. Si pentru fiecare zi intreaga fara ros, aloca-ti un premiu happy Succes

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

A devenit deja un,, tic,, si nu poti decat sa te concentrezi asupra lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

WTF? Nu ti-ai taiat unghiile de 10 ani? rolling on the floor.

| loorentzoo a răspuns:

Da le cu lac cum se dau fetele, air cand o sa vrei sa le rozii o sa vezi u daca iti mai place tongue

| Denny_Denisa_1994 a răspuns:

Asta era si a meu da intr-o zi m-am dat cu lac si cand am dat sa le rod imi venea sa ma urc pe pereti la cat de amare erau! fundita?

| CeConteazaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Roaga prietenii taii... atunci cand te vad ca faci din astea sa iti atraga atentia, daca nu reusesti asa, zile sa iti dee una! big grin

[am avut o prietena cu acelasi tic, a reusit pana la urma!]