| Sweetyass a întrebat:

Am o problema. Eu imi rod unghiile de foarte mult timp si m-am gandit ca ar cam fi cazul sa scap de acest obicei care nu e tocmai ok. Ce as putea sa fac in aceasta privinta pentru ca imi e foarte greu sa ma las de el. Am incercat de foarte multe ori dar nu merge. Cand sunt intr-o situatie mai dificila incep sa-mi rod unghiile. Funda.....Multumesc anticipat...

Răspuns Câştigător
| Eallscriellca a răspuns:

Hello!
Eu imi rodeam unghiile din cauza ca imi era foame, frica sau pur si simplu de plictiseala. Am scapat de aceasta obisnuinta cu ajutorul gumei si cu ajutorul eucoplastelor daca asa se scrie laughing Incearca sa iti ingrijesti unghiile ca atunci cand vrei sa le rozi nu poti pentru ca sunt prea bine ingrijite. Oricum incearca optiunea cu guma. Bafta!

2 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Pai incearca sa iti iei o guma, roade guma poate in modul acesta vei scapa de acest obicei.

| Sweetyass explică:

Atunci, guma trebuie sa fie de folos... Mersi mult. O sa incerc...