| qwertpro a întrebat:

Salut TPU,as vrea sa aud o parere de la voi.Ei bine pana acum aveam un prieten,pe care il consideram cel mai bun,si voiam sa imi petrec timpul cu el cat mai mult,incercam sa fiu cat mai bun cu el,incercam sa il chem sa iesim undeva,tineam mult la el, luam legatura des cu el, dar din pacate acest sentiment nu era chiar reciproc.Adica,cand i scriam un mesaj,el se prefacea ca nu-l vede,cand il sunam nu prea imi raspundea,cand il chemam undeva mereu zicea ca nu poate sau ca nu-l lasa desi singur recunostea ca mintea,dar de chemat niciodata nu ma prea chema,eu il chemam la mine acasa,dar el niciodata,si de multe ori iese pe afara la plimbare dar pe mine niciodata nu ma cheama,si cateodata minte, si promite ca nu o va face, dar iar o face.Cateodata incerc sa fac planuri pe viitor in speranta ca poate si el se va implica, dar el nici nu asculta.Am crezut ca fiecare prietenie are defecte,si nu e perfecta,si am continuat sa ma comport cu el frumos, dar nu de mult, am inceput a observa ca doritna aceasta de a fi mereu amabil si de a-mi petrece cat mai mult timp cu el parca a disparut.As vrea sa fiu ca inainte,dar ceva din mine parca deja nu mai vrea, parca acea parte nu mai vrea sa fiu cu el, parca nu prea mai simt acea dorinta de a-l chema undeva sau de a iesi undeva cu el.Nu stiu cum s-a intimplat asa ca mi-au disparut acele sentimente sa le zic asa.Parca fara sa imi dau seama, il privesc cu alti ochi deja.E ciudat, parca nu-s eu.Voi ati avut asa ceva?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

E simplu, cand incerci in mod repetat sa te apropii de o persoana si vezi ca ea te tine la distanta, incepi sa te distantezi, cu, sau fara voia ta.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa obligi pe cineva sa-ti fie prieten. Poate pentru el a fost prea mult. Te mai si saturi sa oferi si sa nu primesti nimic in schimb. Nu-ti mai bate capul cu el.

| Oarecineeste a răspuns:

Da am avut si eu un prieten de genul dar el a inceput sa ma observe si sa vorbeasca cu mine. Probabil crede ca esti insistent/insistenta si de aceea te ignora. Daca l-ai ignora pentru ceva timp este posibil sati vrea atentia din nou unii. Unii oameni doar vor sa fie bagati in seama. Sper ca te-am ajutat.