| LenaleMinato a întrebat:

Am o problema si vreau sa ma ajutati, la scoala o colega care credeam ca imi e prietena imi spune intr-una tocilara dar, eu nu invat mecanic si am note de la 8 in sus, m-am saturat.in plus eu ma si distrez, adica nu stau numai sa invat. Ce credeti c-ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ane3 a răspuns:

Te inteleg perfect ...Eu zic ca cel mai bine ar fi sa ii tratezi cu indiferenta, sau sa o tratezi cu indiferenta[la mine au fost mai multi si de aia]. Nu va continua la nesfarsit sa te faca "tocilara" se va plictisi vazand ca tie nu iti pasa.Indiferenta doare cel mai tare!

2 răspunsuri:
| JeffHardy2011 a răspuns:

Nu o mai baga in seama si o sa se plictiseasca.
Asa am facut si eu siam reusit.
Sper ca te-am ajutat.

| IseeVoices a răspuns:

E invidioasa... cand tu o sa ajungi avocat sau ma rog altceva ea o sa dea cu matura pe strada... Continua sa inveti si numai baga toti prosti in seama