| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema : un profersor d ela noi de la scoala organizeaza o excursie de 2 zile in care doresc sa merg. In camera unde o sa ne cazam vor trebui sa stea 3 persoane. Eu as fi dorit sa stau cu o prietena si o colega cu care ma inteleg bine dar, asa zisa prietena are si ea o alta prietena ..fitzoasa si care se comporta urat cu mine si mno....nu ma inteleg stralucit cu ea dar prietena mea Da. Am mai avut o oferta cu cine sa stau : cu o alta colega ( cu care ma inteleg ffffff bine) si o fata ( baietzoasa dar de treaba). As dori sa i zic prietenei mele ca nu vreau sa stau cu ea dar nu stiu cum.....sunt genul acela de fata cumiinte careia ii e greu sa spuna Nu. Va rog ajutati-ma cum sa fac caci nu vreau sa stau cu ele in camera! Cum sa le spun? (P.S fata aceea fitzosa sigur va comenta iar eu nu ma pricep deloooc la cerrturi) FUNDAAAAAAAAAAAAA!

Răspuns Câştigător
| olivikkka a răspuns:

Explicăi că nu ai o problemă cu ea si ca ai dori mult să stai cu ea insa problema e in altă persoana care te jigneste si nu te vei simți comod eu respectiva intr-o camera, bafta

4 răspunsuri:
| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Fa-ti curaj, inspira si expira si spune-le

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Fa-ti curaj si spune-i hotarat.Ce crezi iti va face daca ii vei spune? Curaj.

| nicoalusoby a răspuns:

Vorbeste odata cu pritena ta intre 4 ochii si spune-i ca tu nu doresti sa stau cu fata fitoasa in camera si ca nu doresti ca ea sa certe cu aceea fata de aceea doresti sa stai cu alte fete o sa inteleaga cu siguranta nu conteaza cu cine stai in camera ci sa te simnti bine. PUP distractie placuta.

| Love8D a răspuns:

Uite, prietena ta daca esti atat de apropiata de ea ar trebui sa iti fie usor sa te deschiz.E simplu sa spui ca nu, nu vreau, dar e greu de facut.Incearca sa o iei incet. Spune-i ca nu vrei sa...ea va intreba ce iar tu ii zici ca ii spui maine.A doua zi ii zici Nu vreau sa stau in camera cu...iar o lasi in aer si ii spui a 3 a zi ca tu nu o vrei pe fata aia in preajma ta.Ar trebui sa te inteleaga daca tie prietena. Daca nu faci asta, ia-ti putin curaj si spune-i-o in fata ca nu vrei sa stai cu ea pentru ca ea vrea sa stea cu fata aia, iar tu nu o suporti. Daca nu ai curaj sa eu spui in fata poti sa-i lasi un mesaj pe telefon, mess sau facebook.Asta e sfatul meu pentru tine.
Succes!