| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si sunt in clasa a 7-a. Nu invat prea bine la scoala. Mi-am calculat media generala pe sem. 1, si imi iese 8, 23. As vrea sa invat mai bine. Sunt cam mereu ocupat cu calculatorul, cam in fiecare seara stau. Am luat note proaste in teze, 6 la romana si 7 la mate. Fac aproape mereu panarama la scoala, ma distrez cu toti colegii. Uneori nu pot sa fiu atent deloc din cauza "distractiei din ore", pe de-oparte si eu fac panarama dar mai rar. Ce credeti ca ar trebui sa invat mai bine, sa nu ma mai distraga ceilalti colegi sa nu mai invat bine? Parintii ma cam cearta din cauza notelor, dar nu ma bat ceea ce este bine fata de unii colegi. Sper ca m-ati inteles.

Răspuns Câştigător
| anemonahuzoni a răspuns:

Da te inteleg perfect si ar trebui sa fi mai atent la ore si sa fi foarte atent ce faci.
eu am patit chestia asta inainte de vacanta si am luat si eu note mici in teze (5 la mate, 8 la romana) si am fost pedepsita.
eu am luat acele note in teza deoarece nu am fost foarte atenta la ore si ma distram in toate orele,
sper ca ti-am fost de folos.
Funda?