| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema:singurul profesor care ma placea se muta la alta scoala ( cel mai probabil pentru ca nu este platit bine ) si nu vreau ca asta sa se intample, abia m-am obisnuit ca un profesor foarte bun de matematica la anul nu mai sta cu noi. Si ni se schimba la anul vreo 3-4 profesori. Intrebarea este : sa trec peste sau sa fac ceva ( sa punem bani la clasa si sa luam un tort pe care sa scriem "Nu plecati. "sau ceva de genul la sfarsit de an? V reau sa spun ca deja profesorul respectiv a vorbit cu cealalta scoala si este stabilit...

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Nu stiu daca mai poti face ceva, desi nu se stie niciodata, dar am vrut sa raspund la aceasta intrebare ca sa iti spun ca imi place ideea cu tortul sau cu un cadou simbolic ca semn al aprecierii la sfarsitul anului.Super! Bafta!

| LonelyLoner92 a răspuns:

Pai ati putea sa incercati sa il convingeti, insa daca el vrea sa se mute, nu prea aveti ce face din pacate.

| TheRealDaniel a răspuns:

Vorbiti cu el, poate mai este timp, poate se mai poate ceva. daca tu zici ca vrei sa-i faci tort inseamna ca poate, cu putine sanse se poate razgandi, spuneti-i ca aveti nevoie de el, nu stiu, convingeti-l cumva, dar daca este materialist si il intereseaza mai mult banii decat elevii nu cred ca sunt sanse sa-l mai aveti inapoi si trebuie sa treci peste.