| anonimul0724 a întrebat:

Am o problema, sunt mai rau decat o fata, sunt băiat și am 17 ani si ma enervează foarte mult părul meu, trebuie sa-l spăl zilnic sa-mi stea cum imi place mie si cand il aranjez după baie nu-mi iese mereu cum imi place si ma streseaza foarte mult chestia asta!
Dau funda pentru un sfat bun!

Răspuns Câştigător
| Katsune a răspuns:

Salutare! Eu sunt fată, și așa mai pățesc și eu cu părul. In sensul că, atunci cand vreau și ma chinui să-l aranjez, sa-mi stea asa cum imi place, nu reusesc, de cele mai multe ori. Astfel, sfarsesc prin a ma enerva si il prind simplu, numa' nasol sa nu se vadă, sau ma ambitionez si ma tin de el sa-mi stea cum vreau eu( ori daca nu, gasesc o alta modalitate de a-l aranja drăguț). Dar, exista si cazul in care, fara sa vreau, parul meu se aranjeaza de lasine; adica fara ca eu sa vreau, imi sta super bine. Atunci profit de ocazie si ma bucur de el asa. Nu stiu ce sfat ti-as putea da. Adica, in afara de sa incerci pana sa te enervezi( cum fac eu), altceva nu mai stiu. Scuzee. happy

2 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Maturizeaza-te! Eu stiu ce o sa fac cand o sa ma enerveze parul. Il rad, il tai de tot. Nu zic sa faci la fel, dar nu mai fi asa superficial. Parul tau este in regula.

| Katsune a răspuns:

A, si faza cu spalatul zilnic....am inteles ca nu e chiar atat de recomandat. Cel mai bine ar fi sa speli parul o data la 3-4 zile. E mai bine pentru sanatatea parului tauwinking