| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema.Sunt o tipa mai baietoasa de felul meu dar in ultimul timp am cam exagerat. M-am obisnuit sa injur si nu e un lucru bun pentru. nimeni, nu stiu cum sa ma port ca sa fiu mai feminina sh mai dulce.probabil asta e unul din motivele pentru care baietii din clasa care ma cunosc nu vor sa se comb ca mine.
Ma puteti ajuta va rog_?

6 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Abtinete de la injuraturi, imbraca-te cat mai feminin (chiar si in pantaloni cu o bluza mai frumoasa poti fi feminina, vezi ce subiecte abordezi in conversatiile pe care le porti si nu fi artagoasa ci dragastoasa

| nobody_9468 a răspuns:

Si eu sunt m'ai baietzoasa, dar nu in modul exagerat de negativ:

adica joc fotbal(vara)cu baietii, de multe ori ma trezesc singura fata dintr'o gasca de baietihappy, insa sunt acolo de dragul prietenului meu, insa simt ca acolo este(uneori)locul meu, nu sunt genul de fata(pitzipoanca) care "vai ft ce faci, vino sa te pup"si pe la spate sa ne vorbim

cred ca toti baietii ma considera o fata de gasca.nu m'a imbrac elegant, insa sunt sexi cand vreau, ma machiez, injur si eusad...asta e felul tau, poate si a meu si nu vreau sa ma schimb, insa chestia cu injuratul, injura doar atunci cand este "necesar" nu la fiecare vorba sa bagi si sa scoti cate ceva, eu te inteleg...winking
cel putin eu joc fotbal de placere, pe cand unele colege de ale mele joaca doar cand sunt baieti pe acolo, ceea ce mi se pare o chestie de impocriziebig grin

fii dulce atunci cand vrei sa cuceresti vreun tip, insa nu cu totitongue
in faptul ca a fi baietzoasa nu vad nimic rau, esti unicahappy, insa sa nu exageramtongue

poate ca eu sunt asa, fiindca restul colegelor mele sunt genul cu "complexe", de ex:una m'ai pitzipoanca, vreo 3 cuminti, una e m'ai ca mine, insa mama ei e m'ai comunista, una nu are aceleasi "hobby'uri"...si prin faptul asta observ ca sunt singura fata unica din clasa si nu numai...
fi asa cum esti, nu incerca sa te schimbi de dragul altora, nu se merita! incearca sa fii undeva pe la mijloc(asa ca minelaughing)

baftawinking

| Ea12345 a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa mai injuri.Baietilor nu le plac fetele care vorbesc uart, li se pare groaznic ca o fata sa vorbeasca scarbos.:-&
Si colega mea de banca e foarte baietoasa, doar ca nu injura. Ea este genul mai batausalaughingiar daca nu faci cum vrea ea...tongue
Totul depinde de tine. Daca reusesti sa te stapanesti, atunci vei reusi sa fi o fata draguta si cuminte. Sfatul meu este sa nu cumva sa te transformi intr-o fata pkictisitoare prin,, bunatatea ei".
Pastreaza macar o farama din personalitatea ta.Toti vor aprecia asta!
Succes!kiss

| me_3408 a răspuns:

Lasati parul desfacut big grin imbracate cat mai feminin, incerca sa o lasi mai moale cu injuraturile. Fa-ti mai multe prietene fete, Vorbeste despre lucruri pentru fete si despre baieti big grin noroc kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai imbracate mai feminin, adica nu pantaloni si bluze largi, ceva care sa-ti puna in evidenta formele ceva mai mulat sa zic asa dar cand spun asta nu ma refer neaparat la ceva si decoltathee hee...si putin machiaj poate nu ar strica, ceva nu prea strident poate doar ceva pentru pleope si cu putin rimel te-ar schimba mult. si o noua freza prin care sa arati ca intreadevar te-ai schimbat si nu mai esti fata cea baietoasa...si inearca sa ai mai multe prietene fete nu baieti si daca petreci mai mult timp cu fetele vei incepe sa ai vocabularul acela scump si dragalas care caracterizeaza foarte mult o fata big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@. just. a. tear nu te supara dar te-as contrazice putin pentru ca daca esti fata e frumos sa te comporti ca o fata, iar daca esti baiat e frumos sa te comporti ca un baiat.Cand vedeti un baiat mai feminin(asa cum sunt unele fete mai baietoase), voi ce parere aveti despre el?(imediat spuneti ca e gay). eu zic ca nu aveti o parere prea buna desi poate fi de gasca eu zic ca totate ati prefera un baiat care sa arete ca un baiat si sa se comporte ca unul.Asa e si cu o fata mai baietoasa, poate sa fie cea mai de gasca fata si baietii sa o accepte la un meci de fotbal dar atat, ei nu prea ar cauta o fata cu comportament de baiat big grin.Deci daca v-ati nascut fete fiti ca niste fete, iar daca sunteti baieti fiti baieti.