| OlteanOana1964 a întrebat:

Buna TPU am nevoie e parerile voastre.Tot m-am obisnuit in ultimul timp sa beau prea mult suc (lichide, ceai etc.) si nu stiu cum sa ma abtin de la el. Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sucul se poate inlocui cu niste vitamine care le bagi in apa si are un gust dulce, se gasesc in lidl la un pret de 2.50 lei si iei doar una pe zi apoi daca iti intra iar sete bei apa.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Pai ceaiul e bun, nu cred ca iti face rau, iar in loc de suc bea apa de la chiuveta.Si inca o chestie.Sucurile nu sunt rele toate, depinde ce bei.Eu beau Prigat, Giusto, chestii naturale si beau cu miile de litri si nu patesc nimic fiindca nu sunt cola sau pepsi. Oricum nu cred ca bei 10 L pe zi.Bafta! happy

| Wøodenpints a răspuns:

Şi unde-i problema în asta? Atâta timp cât îţi place, ai de unde şi-ţi ţine de sete, bea până nu mai poţi.

| AndreeaaD a răspuns:

E foate bine daca bei multe lichide insa ai grija sa fie si sanatoase.Pe primul loc se afla apa, ceaiul verde de exemplu, este foarte bun iar daca iti plac foarte mult sucurile si nu poti renunta la ele, incearca sa ti le prepari tu acasa din tot felul de fructe si poti face mai multe combinatii.
Crede-ma e foarte bine daca bei multe lichide nu bauturi cu acid si tot felul de sucuri care cica sunt naturale da' de undeoh go on
Si sa nu consumi niciodata bauturi in timpul mesei.