| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Vorbesc cu un baiat care nu arata prea bine. Este foarte dragut cu mine, imi place cum vorbeste, ce muzica ascultahappy. Cand vorbesc cu el imi transpira mainile, inima imi bate tare, nu am putut sa dorm noaptea din cauza "fluturilor din stomac".Ma gandesc la el toata ziua. Nu stiu ce sa fac. Sa fiu impreuna cu el? Adica ma tot gandesc ce ar spune colegii de noi(noi doi suntem colegi de clasa) sau daca mi-ar fi jena sa ma tin de mana cu el pe strada. Un sfat ceva? Mutumesc!

9 răspunsuri:
| Iamnotme a răspuns:

Dacă ţie îţi place de el, nu asculta ce zice lumea. Nu ar trebui să îţi pesewinking. Este foarte important că ştie să se comporte şi te face fericită.

| Miree a răspuns:

Nu contează ambalajul atât timp cât sentimentele sunt înrădăcinate şi sunt pure, nu figurante! Ce-ţi pasă ce spun ceilalţi dacă ţie îţi este bine cu el? Tu stai cu lumea sau cu el? Trebuie să te gândeşti cine te face fericită!

| neutrino a răspuns:

Daca tie iti pasa, in acest caz, de gura lumii si iti este jena de "dragostea" ta, atunci stai cuminte: nu meriti acest baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu conteaza cum arata, conteaza cum te face sa te simti. Si, din cate ai spus tu acolo, te face sa te simti foarte bine!
Acorda-i o sansa si nu pune accent pe aspectul fizic. Atata timp cat e o persoana draguta, ingrijita, care te iubeste si te trateaza frumos, poate ajunge la inimioara ta.

Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar conteaza pentru tine parerea colegilor? Credeam ca am depasit chestiile astea de mentalitate de mult.
Daca-ti place baiatul da-i drumul si spune-i, lasa grijile astea stupide.
Jena sa te tii cu el de mana? Pai ori il placi ori iti e jena?

| Happyjump a răspuns:

Frumusețea este cel mai trecător lucru, nu te lasa păcălită de aspectul fizic, degeaba e pachet de muschi daca nu știe sa se poarte cu o fata, daca vrei sa fi cu el arata-i ca-l placi prin fapte dar nu prin cuvinte, lasa-l pe el sa facă acest pas.

| ThatsTheSpirit a răspuns:

Foarte simplu: ieși undeva cu el împreună și încearcă să îi spui ce simți, pentru că dacă te gândești la el toată ziua și ai emoții când ești lângă el, e clar că că ești îndrăgostită de el. Dacă îți place personalitatea lui, comportamentul, aveți gusturi comune și te simți bine în preajma lui, atunci ce mai contează că nu e Făt-Frumos din lacrimă? Interiorul este mult mai important decât exteriorul, degeaba ești împreună cu un băiat frumos dacă nu aveți nimic în comun și nu îți place să comunici cu el. În schimb, tu ești atrasă de ceea ce vezi în interior, iar asta e tot ce contează. happy

| robi1990 a răspuns:

In locul tau n-as mai putea de colegi tai

| AlinaPrisecaru a răspuns:

Nu vreau sa fiu rautacioasa, dar cred ca tocmai asta esti tu acum. Odata ce iti place acest baiat, desi spui ca nu arata prea bine, vreau sa te felicit ca nu iti pasa atat de mult de exterior. Si totusi iti pasa atat de mult de ce ar zice lumea? Crede-ma ca lumea vorbeste mult si prost oricum, dar odata ce tu esti fericita, nu lua in seama orice comentariu ai auzit/auzi/vei auzi. Eu zic ca incerci. Stii cum se zice : mai bine sa iti para rau de ce ai facut decat sa iti para rau ca nu ai facut.