| noname_4196 a întrebat:

Oare chiar e posibil sa fi indragostit de 2 persoane? Va rog lamuriti-ma!

Sunt impreuna cu iubitul meu de un an, ma iubeste il iubesc iar el ar face orice pentru mine.Totul merge bine doar ca relatia a devenit cam monotona.

Pe cel de-al doilea l-am cunoscut intamplator, vorbeam cu el ca si amici dar fara sa ne dam seama relatia a trecut de stadiul de prietenie m-am indragostit de el si el de mine dar nu s-a intamplat nimic intre noi, totusi nu rezistam unul fara celalalt. El stie ca am iubit si stie ca nu pot sa il parasesc pentru ca il iubesc dar stie ca tin si la el.

Am incercat de mai multe ori sa punem capat aceste relatii ciudate pentru ca doar ne faceam rau, dar de fiecare data nu am rezistat mai mult de cateva zile departe unul de celalalt.

A aflat si iubitul meu de aceasta " prietenie" si nu a fost de acord incercand sa ma indeparteze de el. I-am ascuns foarte multe si l-am mintit mult si cu toate acestea el m-a iertat.

De data aceasta i-am spus iubitului meu ca o sa termin definitiv cu acel "prieten" am vorbit si cu el i-am spus care e situata si m-a inteles pana azi cand m-a cautat iar mi-a spus ca a ajuns sa ma iubeasca si oricat incerca nu poate sa se abtina sa nu ma caute. L-am rugat sa nu o mai faca si mi-a spus ca nu o sa ma mai deranjeze dar stiu ca o sa ma caute iar...

Ce sa fac va rog spuneti-mi? Pe iubitul meu chiar il iubesc si nu pot sa renunt la el ( nu m-am gandit nici o clipa la asta), dar si la celalat tin si ma doare ca il fac sa sufere si sufar si eu.

Help!

7 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Nu pot sa-ti spun decat ca"cine alearga dupa doi iepuri nu prinde nici unu".

| angel4v3ryour a răspuns:

raised eyebrowsdap ce sa zic... o poveste clasica.Normal ar fi sa ramai cu actualul si sa incerci sa rupi orice legatura cu baiatul ala. Fa-l sa inteleaga ca nu esti pentru el si ca lumea nu se termina la tine, dar daca tu nu poti sa-l uiti atunci cred ca-l iubesti mai mult pe baiatul asta decat pe actualul asa ca, ori alegi cu inima ori cu capulwinkingDar cel mai mult conteaza e sa fi tu fericita. Sper sa faci o alegere buna
altfel nu poti ramane cu amandoiwinking

| many_9557 a răspuns:

Mai trebuie sa stii sigur ce simti exact pentru amundoi e greu ce zici, acum daca primul te-a ingaduit cu ceea ce faci e foarte bine pentru. tine, eu zic sa -i acorzi mai multa sansa primului iubit pentru. ca el te iubeste cu adevarat, daca nu e posibil sa-i pierzi pe amundoi. incheie cu cel de al doi lea orce fel de discutie sau intalnire. E mai bine asa ramai cu iubitul tau ca treceti de monotonie aceasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite, eu una cred ca sunt 2 variante posibile:
1.Il iubesti pe prietenul tau iar cel de`al doilea amic e doar ceva nou si incitant care pana la urma va trece.
2.Nu il mai iubesti pe prietenul tau, e doar obisnuinta si ti frica sa renunti la el si din cauza asta nu`ti dai seama exact ce simti pentru cel de`al doilea amic.
Eu in locul tau poate as sta departe de amandoi pentru un timp.Intotdeauna iti dai seama de importanta unei persoane doar cand nu o mai ai.Si vezi daca vrei sa ramai cu prietenul tau si numai cu el, sau daca vrei sa va despartiti definitiv si sa incepi o relatie cu amicul. Eu nu stiu cat de serioasa e relatia cu prietenul tau, dar daca e ceva serios si frumos nu merita sa renunti doar pentru ca ti se pare ca iti place un alt tip.Eu nu l`as da pe prietenul meu pentru nici un altul desi avem ceva timp impreuna si uneori suntem cam prinsi in acceleasi lucruri ca de obicei. Sper ca ti-am fost de folos. Gandeste`te bine pentru ca daca nu iei decizia potrivita tot tu vei suferi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze, nu am sesizat ca ai scris ca ai un an cu prietenul tau happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu vei putea sa alegi niciunul dintre ei, deoarece ii iubesti pe amandoi, poate cu timpul se va rezolva totul si ori ii vei pierde pe amandoi, ori iti vei da seama care este adevarata ta dragoste, iubire, sper sa fie ok :*

| federyko a răspuns:

laughingimi place povestea ta, parca ai fi Bella Swan din Twilight care ii iubea ft mult pe Edward Cullen care era vampir dar il iubea si pe Jacob Black care era lup.Stii de ce ea ii iubea pe amandoi? Pt ca erau doua personalitati diferite si asta cred cai si la tine cei doi sunt doua personalitati diferite care te atrag fiecare in felul lui. Dar trebuie sa alegi pe unul din cei doi sau daca nu sa gasesti un baiat care singur sa aiba persoanlitatea celor doi la un loc. Sper ca team putut ajutahappy