| anonim_4396 a întrebat:

Am o ruda care vrea sa meargă pe profilul științe-sociale, la liceu. As dori și eu detalii. Ce materii are, câte ore, facultățile la care ar putea merge. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Horus35 a răspuns:

Exceptând mediile de admitere, găsești informații referitoare la profilul "științe sociale" cu privire la specificul profilului, disciplinele de studiu, ponderea lor, tezele, perspective de continuare și planul de învățământ pentru clasele IX-XII. Atașez link ul mai jos:

http://www.cdloga.ro/specializarea-stiinte-sociale/