| mtw123 a întrebat:

Am o situatie destul de complicata si nu stiu ce decizie sa iau. Sunt intr o relatie de 2 ani, locuiesc cu persoana respectiva, ne stim parintii, dar de cateva luni suntem intr o situatia mai complicata, adica ne certam mai mereu … ideea ca eu am cunoscut si pe altcineva, am fost cu ea sa zic asa, dar ea nu stie lucrul asta, stie doar ca am vorbit, nu ca as fi facut ceva cu ea, dar de aici si multe certuri si controale gen ma suna ma intreaba tot ce fac peste tot si e cam enervant. Ideea e ca si ea a inceput datorita situatiei sa mai vorbeasca cu cineva, iar persoana respectiva a venit cu gandul sa o ceara de sotie…nu pot sa spun ca m-a miscat foarte mult gestul respectiv, dar ma tot intreba daca s sigur ca vreau sa fiu cu ea si chesti de genul… eu am spus ca da, dar nu a acceptat, a inceput iar sa vorbeasca cu el pe motiv ca eu nu mai spun lucruri, i am interzis sa o faca, dar parca o fac mai mult din comoditate pentru a nu incerca ceva nou sau nu stiu, pentru a nu ma muta, adica chiar ma enerveaza toata certurile si situatiile de control, dar eu parca sunt cumva absent in toate astea. Ma gandesc in alta parte.
Ceva sugestii? Ce as putea face, nu stiu ce decizie sa iau sincer.

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cind ai dat cu bita-n balta... E greu mai apoi sa linistesti apele. De ce ti-a trebuit alta, nu te-ai gindit la repercursiuni, la ce va urma dupa? Odata pierduta increderea din partea iubitei tale, nu mai ai ce face, nu are rost sa zici ca e enervant, tu ti-ai facut-o cu mina ta. Chiar daca iubita nu stie ca ai fost cu cealalta, sa stii ca te simte, lucrurile nu ramin la fel dupa ce esti cu altcineva, si o fata/femei sensibila poate simti asta, chiar daca in mod constient nu realizeaza, dar la nivel de incredere, se pierde mult.
Ce sa faci? Nu prea mai ai ce face, e o relatie supusa de acum esecului. Increderea nu mai poate fi recistigata. Ai calcat o data pe bec, se poate intampla oricind altcindva.

| darrio2007 a răspuns:

Tu complici situatia fiind cu persoana respectiva(nu ii spui nici macar iubita) si te-ai dat la alta.
Proasta ar fi daca persoana ar mai sta cu tine.
Esti jalnic!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ti-ai gasit deja o alta amnata si esti pus pe harta tot timpul, atunci fii sincer cu femeia cu care traiesti in acasa si spune-i adevarul, despartindu-va ca doi oameni normali, maturi si cu bun simt.

Nu mai umblati cu amantalac si minciuni, ca-i jenant pentru voi sa va faceti de rusine la parintii vostri.

Este evident ca nu mai ai nimic pentru femeia asta, odata ce iti cauti alte iubite in afara casei, deci nu vad ce anume mai ai de gandit, ca dragostea nu creste inapoi, atunci cand s-a epuizat complet si cand ai chef de cearta si uraciune in suflet.
Rupe relatia si fiecare este liber sa fie fericit cu cine vrea!
Hai, cu un an NOU plin de fericire si belsug!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pleacă.

| Hyperion7 a răspuns:

Îți recomand să citești ceea ce ți-am scris aici
https://www.tpu.ro/......a-si-timp/

| VoidEternal a răspuns:

Numai relatie nu se poate numi ce aveti voi.

| iulia0514 a răspuns:

E foarte simplu te despărți de actuala iubita și-ți vezi de viață! Orice nu știu cum de mai sta aia cu tine sincer eu personal nu te-aș lăsa să stai nici la 2 metri de mine da na poate îi place asa

| Dandinelle a răspuns:

De ce mai stati impreuna?

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Te despărți, din moment ce tu începi sa umbli din floare în floare.
Mai ales ca tot tu ești ala nervos, tot tu faci fițe și figuri și ai pretenția să fie proasta și să treacă peste faptul ca " iubitul ei" este un curvar.
Foarte bine ca și a găsit și ea pe altul, care are intenții serioase, nu un copil nehotărât.