| Andrwi a întrebat:

Am o super duper problema laughing)) am 17 ani si nu am avut nici o data o relatie... am vorbit cu fete iar dupa cateva zile/saptamani ne comportam ca si cum am fi impreuna(vorbeam cu iubi, cu te iubesc, vorbeam mai perves si din partea lor primeam la fel) dar cand le intrebam daca vrem sa fim impreun.....pa nici nu imi mai raspundeau. Chiar asa pot fii fetele in ziua de azi? Nu imi voi gasi nici o data pe cineva?

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

" am 17 ani si nu am avut nici o data o relatie" ce inseamna? Dupa DEX si DOOM inseamna ca daca vorbesti cu cineva ai o relatie. Ai facut mai mult decat o relatie simpla pentru ca: "am vorbit cu fete iar dupa cateva zile/saptamani ne comportam ca si cum am fi impreuna(vorbeam cu iubi, cu te iubesc, vorbeam mai perves si din partea lor primeam la fe)". Tu vrei sa spui ca n-ai facut sex. Sunt persoane care nici la varste inaintate n-au facut sex. Ai abia 17 ani. Nu se face sex de 13. Deci, esti tanar si ai viata inainte. Nu stii cand se iveste ocazia. Atentie! Sa nu te arunci cu capul inainte. Sunt fel si fel de fete. Si daca o vei face cand " sursa" nu este de incredere s-o faci protejat.

| Andrwi explică (pentru Salontanul):

.....nu mă refeream la asta, eu ziceam că nu am avut iubita, doar ce vorbeam cu ele dar nu puteam să ne ținem de mana in public, să ne sărutăm...chesti de astea

| Salontanul a răspuns (pentru Andrwi):

Dar ai intrebat vreo fata daca vrea sa-ti fie prietena (iubita)? Daca tu n-ai curaj fetele doar dau semnale!

| Andrwi explică (pentru Salontanul):

Am zis și mai sus... Când le ziceam nu îmi mai răspundeau (unele) iar restul mai vorbeam câteva zile și pateam la fel

| Salontanul a răspuns (pentru Andrwi):

Imi pare rau! Poate ceva din comportamentul tau deranjeaza. Nimeni nu-ti poate da un sfat daca nu te cunoaste. Poti primi doar sfaturi generale de genul: comportate frumos, etc.

| Andrwi explică (pentru Salontanul):

Ce comportament

| Salontanul a răspuns (pentru Andrwi):

De unde sa stiu? Presupun.
Citeste si tu cateva articole pe net si vezi ce ti se potriveste.
Uite: http://radiocatch22.com/......un-barbat/
http://www.psihospecialist.ro/......cuplu.html
Si mai sunt si altele.

| RAY a răspuns:

Inseamna ca nu esti un baiat frumos, baza atractiei fizice e fizicul, pai ce sa faci isi iei una pe masura fizicului tau

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu gandi asa.
Dar daca vorbeai cu "iubi" si ele la fel dupa doar cateva zile, era clar sa nu e persoana potrivita, sau ma rog, in sensul ca, la fel de repede cum "intrai" tu, ele "ieseau". Nu trebuie sa gandesti negativ. Pentru fiecare e cineva. Doar ca iti trebuie rabdare. Crezi ca esti singurul in situatia asta? Sau crezi ca nu mai sunt si fete in situatia asta? Ai rabdare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pai,tocmai asta este, nu mai are rabdare.Are si el prieteni cu iubite si se intreaba unde este hiba.Incearca sa nu mai cauti, pentru ca iubirea vine, cand incetezi a o mai cauta! Bafta!

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci... e un fel de subscriere sau o corectare a ce am zis eu happy?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Un fel de tva.Nu as avea de ce sa te contrazic, poate doar sa intervin.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Oke, imi plac interventile big grin

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Pai poate ele te vad prea stresat, poate unele sunt mai cuminti si nu le plac cum vorbesti, poate altele vor sa le saruti, sa fi mai matur, poate altele pur si simplu se plictisesc de tine sau gasesc pe altcineva.