| HelterSkelter a întrebat:

Am observat ca din ce in ce mai multi adolescenti isi incep viata sexuala de la 14-15 ani. Mie, personal, mi se pare o prostie. Nu mai exista copilarie in viata cotidiana?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @HelterSkelter! Ai punctat foarte bine acest fenomen de maturizare precoce. Din nefericire el reprezintă consecința schimbărilor socio-economice, a faptului că părinții sunt preocupați de grija zilei de mâine sau, după caz de a face averi pentru încă 7 generații. Copiii se plictisesc, nu știu să se bucure de lucrurile simple și atunci imită ceea ce văd fie la televizor fie pe stradă fie în casă, toate acestea dăunând formării lor ca oameni.
Cred că această întrebare putea fi pusă cu brio și la categoria știință și filosofie.
O zi cu zâmbet să ai și gânduri limpezi!

4 răspunsuri:
| HelterSkelter explică:

@Imperia,raspunsul tau este mai mult decat adevarat
Pentru ceilalti, ati punctat perfect problema.

| LonlyWolf a răspuns:

In primul rand parinti sunt de vina ca ii intereseaza mai mult de bani decat de copii, iar acestia ne putand sa discute cu parintii discuta cu asa numitii prieteni mai mari care ii invata numai tampenii si asa se produc multe din actele sexuale cu COPII de 14-15 ani care nu mai stie sa isi traiasca copilaria. si in al doilea rand ei nu se gandesc sa mai copilareasca, iar cand or ajunge la o varsta mai inaintata(40-45
ani) cand vor avea copii (daca or avea) nu va avea cesa le povesteasca decat ca si-au inceput viata sexuala de mici.in concluzie o sa se ajunga ca peste 30 de ani copii sa isi inceapa viata sexuala de la 9-10 ani. p.s. buna intrebarea!

| oSalamadra a răspuns:

IMPERIA,maturizare? straight faceEu nu vad nimic matur la copchilele astea de mai putin de 14 ani cu o p infipta-n cur. Ele isi incep viata sexuala din prostie nu de mature ce sunt. Chiar daca numai exista copilarie, ei tot minte de copii au...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata sexuala a multor utilizatori TPU e fictiva! Nu trebuie sa pui botul la toti pokemonii de pe site. Unii chiar si-o incep, dar sa fie ei sanatosi, ca minte nu le cere nimeni!