| Upz0r3 a întrebat:

Am ochii caprui spre verde, se poate daca imi iau lentile sa se vada albastru? Sunt lentile simple(adica fara dioptrie) doar culoarea? Cam cat costa? FUNDAA

2 răspunsuri:
| julijulia a răspuns:

Ochii tai din câte spui au o culoare foarte frumoasa nu ai nevoie de lentile de contact. Sunt incomode, folosirea lor pe termen lung poate afecta vederea și sunt greu de întreținut trebuiesc curățate, păstrate într-o soluție speciala sa nu mai vorbim de aplicarea, îndepărtarea lor. Dar ca sa iți răspund la întrebare da exista și preturile variază în funcție de calitate, cam la 100 RON este o pereche, dar poți găsi și mai ieftine și mai proaste / mult mai scumpe și mai de calitate.

| elennnna a răspuns:

Da se poate. depinde de calitatea lor cat despre pret depinde de cate purtari vrei lentilele... pentru cat timp