| ahgogogo a întrebat:

Am parul cret si as vrea sa mi-l indrept cu Keratina! Mi-am mai indreptat parul cu placa dar mai mult de 2 ore nu ramane drept si incepe sa se onduleze! As vrea sfaturi cu privire la keratina,este buna pentru par, ce avantaje si dezavantaje poate avea daca o folosesc! Tin sa specific ca nu vreau sa ma duc la coafor deocamdata, vreau sa-mi cumpar keratina dintr-un centru comercial si sa o aplic eu acasa pe par! As vrea sa stiu si la ce pret m-ar ajunge ceea ce vreau sa fac eu!

Răspuns Câştigător
| baddgirl a răspuns:

Tratamentul Brazilian Pentru Indreptarea Parului:
Este un tratament intens, care inmoaie, netezeste si cel mai important daca aveti parul cret acesta va deveni drept. Nu foloseste orice substante chimice puternice pentru a deschide si inchide cuticula parului, pentru a indrepta parul deoarece, acest lucru ar duce la ruperea firului de par.Substanta folosita este keratina o substanta naturala care cuprinde aproximativ 88% din parul tau. Ea patrunde in par pentru repararea daunelor si previnea lezarea in continuare.
Baza keratinei este un tip de proteina cu o compozitie bogata in sulf si aminoacizi care o fac grea, elastica si insolubila. Aceste calitati sunt fundamentale pentru rolul structural pe care keratina il are in natura. Este o componenta majora de coarne, copite si lana. Keratina este de fapt substanta protectiva din parul, pielea si unghiile noastre.
Cum se face acest tratament?
Parul trebuie spalat cu un sampon fara sodiu care sa inlature toate resturile de produse cosmetice, excesul de sebum, apoi se ususca cu ajutorul unui uscator. Parul este impartiti in suvite subtiri si apoi pe fiecare suvita se aplica keratina. Dupa ce solutia a fost aplicata in totalitate se usuca parul din nou cu un uscator.Se intinde parul cu o placa de par suvita cu suvita.V-a tine mai mult asa decat daca il faci doar cu placa happy

1 răspuns: