| RaLuCa_7165 a întrebat:

Am pentru maine de facut o compunere la lb romana in care sa povestim o amintire din copilaria noastra, eu nu stiu ce as putea scrie dati-mi si mie o idee cat se poate de reala, va rog sa ma ajutati pentru ca ma bazez pe voi... app fundita:*happy:*happy:*happy

Răspuns Câştigător
| cristianorudi7 a răspuns:

Cand mergeam la bunica la tara, cand mancam pepene spart cu pumnul, porumb si peste facut pe tabla intre caramizi, innot in balta muste tantzari dar eram fericiti vorba lui Creanga, „Ieşi, copile, cu părul bălan, afară şi râde la soare, doar s-a îndrepta vremea, şi vremea se îndrepta după râsul meu".

1 răspuns:
| Mariella a răspuns:

N-ai nici o amintire din copilaria ta? grav...