| mihaela blondina a întrebat:

Va rog ajutati-ma si pe mine sora mea nu este acasa(al ei este contul) eu sunt in clasa a 7 si mi-a dat la romana de facut o compunere despre copilarie cum ar fi fost copilaria noastra. trebuie sa fie in 10 randuri. Nu am nici o idee plzzz

Răspuns Câştigător
| Artemiss a răspuns:

Eu nu pot sa iti fac copilaria ca trebuie sa te chinui tu. Poti incepe cu o explicatie... ce inseamna copilaria pentru tine... e o perioada de neuitat...contine multe amintiri frumoase ce nu ai vrea niciodata sa le uiti...bla bla... apoi poveste despre ce faceai cand erai mica... te jucai cu papusile cu sora ta, mergeai la bunici unde faceai aia si ailalta...ai avut prieteni pe cutare si cutare...etc...si la sfarsit poti spune ca amintirile din aceasta perioada in care nu stii de griji si de probleme ai vrea mereu sa ramana intiparite in minte...etc...sper ca ti-am fost de folos

24 răspunsuri:
| M4RK a răspuns:

Adica sa zici despre tine ce ai facut in copilariebig grin, ai fost la mare acolo tiai aflat prieteni...big grin

| M4RK a răspuns:

Doamne ce copii nu stiu cum sa faca o compunere de 10 randuri despre copilaria lui,big grinca scrie si tu acolo despre ce ai facut in copilarielaughing

| pepenerosu a răspuns:

Dar eu nu stiu cum a fost copilaria da. dar oricum, nu trebuie neaparat sa spui adevarul.happy ca profesoara oricum nu stie.
O fetita mica, blonda, si cu ochii albastrii. Tot timpul jucausa si cu zambetul pe buze. Aceasta eram eu, (nume eventual), pe cand aveam cinci anisori, cel putin asa mi s-a parul mie. Imi amintesc un episod cand... si asa mai departe. e ok?:-s sper ca am fost de ajutor...schimbi tu culoarea parului sau na.nu stiu cum arati.happy succes:*
o seara placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica despre cum ar fi fost copilaria voastrastraight face? Ce D`zeu voi n`ati avut parte de asa cevastraight face? Sau ce? Fi mult mai explicita daca vrei sa primesti raspunsuri potrivite...
Imi pare rau ca nu te-am putut ajuta... dar nu am inteles ce vrei exact!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cum sa spui, cum a fost copilaria ta in 10 fraze fata mosului? noi ti-o stim? vrei SF? iaca:
- am 12-13 ani sunt dintr-o familie de oameni simpli, mai am un frate, bucuriile copilariei au fost verile si sarbatorile de iarna la bunici! Mi-am dorit sa am o sora dar ma inteleg foarte bine cu fratele meu care este mai mic cu 2 ani decat mine. Am copilarit pe o strada cu multi copii si un parc in coltul blocului unde mergeam cand eram copii si ne jucam. Am fost la gradinita si acolo mi-am facut multi prieteni pe care ii am si astazi. Am citit mult, m-a preocupat botanica si anatomia si cand voi fi mare sper sa fiu medic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai scrie si tu ceva de pe net cum fac toti copii in zilele noastre

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu nu prea stiu ce sa iti zic dar cum a spus si dyanady straduiestete.Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In copilariea noastra trebuie sa ne distram sa ne amintim cind o sa fim mari cam in clasa a 12 sa ne aducem aminte nu-i asa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copilaria e-un lucru minunat,
E locul unde ne-am jucat
E timpul în care suntem fericiţi,
Şi de catre părinţi iubiţi.

Viaţa e o grădină înflorită
În care creşte copilăria pururea dorită;
E-un cânt frumos cu sunet de vioară
Ce vine cu minunata primăvară.

E primăvara vieţii
E visul înplinit
Copilărie dragă,
Dintotdeauna te-am iubit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai comp poti sofaci bine scrii ce vrei sa scrii compul te va ajuta eu sunt veronica din clasa a3 paca mult succes daca nu poti ceva mai scrie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca si cum ai soune sa-ti facem noi copilaria...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu voi face dar nu am cind mie tot imi trebuie o compunere de 10 rinduri dar eu sunt clasa a 4

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pot spune oare despre copilaria mea…? A fost si inca mai este una dintre cele mai pretuite comori pe care nimeni nu ti-o poate lua din sufletul tau in care infloreste din ce in ce mai mult.Copilaria mea este cel mai important lucru pe care l-am primit in aceasta viata.Ma gandesc cum sa mi-o traiesc din plin, sa o impart cu pritenii si cu toata natura care imi poate oferi adevarate jocuri felurite.
Nu voi sta in fata ecranului luminos al calculatorului sa ma joc, ma voi duce afara si voi dsescoperi minunile ce ma poarta spre lumea viselor reale.Aici pot redescoperi ce este copilaria fara sa ma gandescla sfarsitul ei.In cele din urma sfarsitul ei va veni:sufletul se va maturiza, zambetul de pe fata noastra va pieri. Dar de ce sa vorbesc de ce va fi? Eu ma gandesc la prezent, la fericirea ce este in sufletul meu, la prietenii mei care ma asteapta afara sa ne jucam.Astept sa vina dimineata sa ies la joc, sa uit de scoala, de invatat, de griji, de tot ce ne poarta cu gandul la lumea de maine.Clipa aceasta nu o voi mai intalni niciodata in aceasta viata, in alta zi.Cand oare am creat atatea jocuri de care ne bucuram acum.Chiar daca am foarte putini ani de viata am invatat sa ma bucur dinadis de frumusetea lucrurilor care ma inconjuara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma ajuta cineva si pe mine cu o compunere despre prietenie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost la bunici m-

am jukt etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand eram mica ma jucam cu gogoasa in nisipsi deaste scrie si u pe acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce pot spune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu mai din astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pot spune oare despre copilaria mea…? A fost si inca mai este una dintre cele mai pretuite comori pe care nimeni nu ti-o poate lua din sufletul tau in care infloreste din ce in ce mai mult.Copilaria mea este cel mai important lucru pe care l-am primit in aceasta viata.Ma gandesc cum sa mi-o traiesc din plin, sa o impart cu pritenii si cu toata natura care imi poate oferi adevarate jocuri felurite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te ajute parinti sau poti sa spuyi ce iti placea cand erai mica jocuri mancare care a fost cea mai frumoasa zi din viata ta chesti de asta ce ai facut

Răspuns utilizator avertizat
| andreea_9903 a răspuns:

Ai practicat un sport, ti-ai facut un grup de prieteni, ai luat parte la diverse activitati, ai avut un caine..etc big grin

| Shadoxx a răspuns:

Spui ceva de genu "copilaria este cel mai de pretuit lucru in acceasta viata" si te mai gandesti ca trebuie sa iti vina idei ok?