| AlecsLexx a întrebat:

Am primit azi un mail de la Intuit QuickBooks Customer Service in care zice ca, comanda mea a fost primita impreuna cu datele pentru plata (card). Nu am facut nicio comanda, nici eu nu-mi stiu datele contului, iar cardul meu nu e optimizat pentru plati online. Ce ar putea fi?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E un spam obosit.

| AlecsLexx explică (pentru suntserios):

Cu numele meu si adresa? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea fi o scamatorie, prin care sa le dai date despre tine sau cardul tau happy, in caz ca ai banuieli ca totusi cineva a efectuat plati cu cardul tau, cere de la banca un extras de cont pe o anumita perioada in care crezi ca s-ar fi facut tranzactia, daca nu, ignora acel e-mail!