| Ledia a întrebat:

Am primit de la scoala o tableta, insa nu ni s-a spus daca acestea vor fi date inapoi sau nu. Nu ni s-a mentionat asa ceva si nici ce se intmpla daca din greseala o spargem. Ce credeti ca se poate intampla?

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

'' Potrivit legii, însă, după o perioadă de folosire a acestor tablete și laptopuri sau conform regulilor specificate în contractele cu părinții ori în regulamentele școlilor, elevii vor returna aceste device-uri. Dispozitivele electronice vor avea conexiune la internet. Dacă sunt deteriorate, aceste echipamente trebuie plătite de către cei care le deteriorează.''
Deci la finalul anului scolar o dai inapoi si daca o spargi se repara pe banii parintilor tai,