| Norinaa a întrebat:

Am primit la scoala o tableta, iar pe procesul verbal nu era trecuta nici o valoare a ei. Daca o stric din greseala va trebui sa o platesc? Daca pretul nu e specificat in acel proces pe care l-am semnat ma pot forta sa o platesc?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de defectiune. Vei plati reparatia, daca se poate repara.
Daca nu se poate repara va trebui sa cumperi una la fel sau sa plateste suma cu care a fost achizitionata.

| Wr3nch a răspuns:

O platesti la pretul de referinta la care e valabila in magazin. As zice sa ai grija mare de ea.