| Tiffany89 a întrebat:

Am primit la romana ca tema sa rezum scena care m-a impresionat mai mult din romanul baltagul.Sincer nu mi-a placut nici o scena.laughing Imi dati pls cateva idei?puppy dog eyesFUNDA!

Răspuns Câştigător
| MeUFO a răspuns:

Bună! Caută cu răbdare aici http://www.lecturirecenzate.ro/2011/02/22/lecturi-baltagul-1-disparitia/ sunt cinci episoade şi găseşti tu ceva! Succes!

3 răspunsuri:
| frumusik96 a răspuns:

Momentul cand Vitoria descopera adevarul despre moartea sotului ei si cei doi ucigasi sunt pedepsiti. Unul este arestat si celalalt este omorat de catre Ghiorghita cu baltagul.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Am patit si eu asa ceva! laughing Ar fi bine sa gasesti totusi o scena ca sa nu iei un 2 cat foaia caietului de mare! Incearca sa descrii o scena emotionanta sau dramatica fiindca ar fi mai impresionanta. Parerea mea! Sper sa te ajute :*

| melyyy a răspuns:

Ce zici de mmentul cand gheoghita vede trupul tatalui sau neinsufletit? este un monent destul de emotionat si tragic pentru un copil
sper ca am fost de ajutorwinking