| Izomer a întrebat:

Am probleme cu parul. Imi cade foarte mult.

De fiecare data dupa ce mi-l spal, imi cade foarte mult.
Ma spal cu Garnier Ultra Doux.
Pana acum nu-mi cadea in halul asta.
Ce-as putea sa fac?

5 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Cauta un sampon cu keratina, in orice caz nu te mai spala cu cel pe care il folosesti acum. Incearca sa gasesti ceva masti pentru par, poate sa iti faci tu ceva in casa (se gasesc o multime de site-uri cu retete), in functie de ce iti place sau de ce ai mai folosit inainte.

O zi frumoasa!

| Cici4Mici a răspuns:

Buna! Ai putea sa iti schimbi samponul, sa iti dai cu keratina, se poate si alimentatia sa fie de vina. Poate iti sunt crepate varfurile, de ce nu iti tai putin din par.

Succes! Sper ca te-am ajutat!

| AlinaOneDirection a răspuns:

Eu folosesc un sampon anti-cadere si un spray cu keratina lichida. LA mine functioneaza. Succes!

| LKC a răspuns:

Si eu am avut o problema de genul asta.
Iti sugerez sa iti iei un sampon cu keratina; sa iei vitamine, calciu, magneziu, zinc; sa mananci diversificat(cat mai multe legume); sa aplici masti de par naturale(eu aplic de doua ori pe luna o masca de par cu miere si ulei de masline).

| 0Lora0 a răspuns:

Schimbati samponul poate de aceea iti cade si incearca sa iti faci masti pentru par.happy