| ___FPnR a întrebat:

Am probleme cu prietena mea, o iubesc mai mult decat orice pe lume dar am impresia ca ma minte si se foloseste de mine doar ca sa aiba cu cine sta cand se plictiseste sau ca suport emotional cand are probleme. Imi da de banuit ca ma inseala chiar daca ea zice ca nu e asa, eu sunt o fire geloasa dar si ea imi da de banuit grav, adica pierde ore pe ig si cu mine abia vb, imi mai da si seen uneori, chestii de genul. Cateodata cred ca imi mai spune ca ma iubeste si mai e dulce cu mine doar sa ma tina langa ea nu pentru ca chiar asta simte. Ea este o pustoaica si probabil are doar chef de joaca dar in astea doua luni in care am vorbit m-a facut sa ma indragostesc de ea la nebunie, astazi si-a amintit ca pe 2 e ziua mea si asta mi-a mai dat putina speranta ca atunci cand zice ca vrea sa fie doar cu mine si ca vrea sa avem o viata impreuna chiar vrea asta. Ea mai are fite din astea si un comportament asa de nu stiu cum sa zic frumos dar v-ati prins voi de ce categorie de fete e vorba, ea mi-a zis ca se comporta asa ca sa imi faca mie in ciuda si ca in viata de zi cu zi nu e asa dar nu prea imi vine sa cred mai ales ca ea fuma, bea, (de baut si fumat mai fac si eu) imi zicea ca se droga a facut-o si la o petrecere luna trecuta unde erau vreo 50 de persoane si a zis ca au venit niste baieti cu droguri si ei bine a incercat si ea pentru "energie" cica, dar in rest s-a jurat ca nu a facut nimic altceva cu aia, ca ea e virgina si ca nu ii trebuie asa ceva. Eu am 19 ea are 15 si stiu ca se vor gasi cu siguranta unii care vor avea ceva de zis ca nu e bine sau pedofilule dar pe bune acum frate, nu vreau sa profit de ea, chiar am sentimente reale pentru fata asta si o vreau doar pentru mine. Ne-am pus in gand sa ne intalnim acum in aprilie sa vad si eu cum e ea sa vada si ea cum sunt si na sa ne cunoaștem mai bine. Pe scurt cam asta e situatia mea, v-as ruga sa nu judecati si sa ma ajutati cu un sfat ca sunt bulversat.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie sa ii spui ei aceste lucruri exact cum le-ai scris aici. Apoi, nu e ok ca ea e inca minora si nici nu e ok ca te-ai indragostit de proiectia ei virtuala.Am inteles bine ca abia in aprilie va intalniti prima data in viata reala? Apoi, daca in 2 luni s-au adunat atat de multe lucruri care iti dau semne de intrebare, poate ar trebui sa luati o pauza, sa vezi daca se mai maturizeaza si ea. Daca nu, rupe relatia si cauta ceva serios, mai aproape de varsta ta, preferabil de la 16 ani in sus, cineva care e pe aceeasi lungime cu time in ce priveste distractia.

10 răspunsuri:
| anonim3247 a răspuns:

Tu spui de o relație pe internet și voi stați în orașe diferite.

| anonim3247 a răspuns:

Din ce ai scris se pare că voi nici măcar nu v-ați văzut până acum.

| ___FPnR explică (pentru dullcat):

Am luat o pauza deja acum vreo saptamana sau doua dar nu s au schimbat prea multe, ma bate totusi gandul sa ma vad cu ea si sa iau dupa o hotarare.

| ___FPnR explică (pentru anonim3247):

Probabil ai dreptate, dar crezi ca totusi s-ar putea sa o fac cumva sa se cuminteasca?

| ___FPnR explică (pentru anonim3247):

Da sa stii ca si eu am impresia ca doar rade de mine dar totusi asa ca prostul ma gandesc ca e doar in capul meu si ea chiar e serioasa cand imi promite ca o sa fim fericiti impreuna.

| Fonk a răspuns (pentru ___FPnR):

E posibil sa-ti traga teapa, stai dupa ea pana la 18 ani ca sa zica dupa ca nu mai are chef de tine. Daca chiar te iubeste de ce o doare in p! zd de tine? Cand e diferenta asa mai maricica prostul asteapta desteapta pana la 18 ca tu sa afli ca ai pierdut 3 ani moca in loc sa te fi f#ți cu altele

| VoidEternal a răspuns:

Relatiile la distanta nu sunt ce trebuie.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai baiete, cauta-ti o fata d evarsta ta si lasa copilita aia de 15 ansiori, ca poti avea probleme mari cu politia si parintii fetei.
Tu chiar nu ai minte s ate dai la copilasi mici?
vezi ca te paste puscaria daca seduci si violezi o fetita de 15 ani.'

| ___FPnR explică (pentru Violleta2022):

Sunt foarte constient ca nu e bine din punct de vedere moral sa am o relatie cu ea, dar ce ai spus tu la final ma scarbeste teribil. Nu am sedus o doar ca din vorba in vorba am ajuns sa avem sentimente unul pentru celalat nu e nimic gresit in asta daca este vorba de iubire adevarata, mai bine o fata asa mai mica care nu este inca acaparata de gandirea fetelor din ziua de azi care se lasa folosite de orice lacheu. Cat despre faptul cu violatul fereasca sfantul ca nici nu imi trece prin cap sa profit de ea ca doar o iubesc vreau ce e mai bun pentru ea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ___FPnR):

Orice judecator din lume va spune la fel, ca fetita aia mica, care inca nu-i capabila sa discerana binele de rau fiindca are doar 15 anisori, este sedusa de un om matur cu scopul de a intretine relatii sexuale cu ea.
Orice om normal la cap nu se da la fetite atat de mici, fiindca poate avea probleme serioase cu parintii fetei sau cu politia, putand fi acuzat de pedofilie, de seductie si viol.
Daca o iubesti atunci ii dai pace si o astepti sa mai creasca cativa ani, ca sa fiti impreuna.