| dida_6170 a întrebat:

Am senzatia ca m-am indragostit desi nu credeam c-o s-o mai fac vreodata.Am fost implicata intr-o relatie de 4 ani cu un tip care s-a incheiat in urma cu un an.Am depasit cu greu momentul, am fost foarte deprimata o perioada de timp si mi-am jurat ca n-o sa ma mai indragostesc niciodata. Ei bine, s-a intamplat sa ma indragostesc de un tip din grupul de prieteni(mai mare decat mine cu 8 ani) insa nu-mi dau seama cum (cred ca sentimentele s-au intensificat gradat si fara sa constientizez). Cert e ca a avut loc o apropiere intre noi(ne-am sarutat din initiativa lui) iar de acolo s-a rupt firul. N-a evoluat nimic.Eu nu l-am cautat(din timiditate), el nu m-a cautat nu stiu de ce.Noi inca ne intalnim in grupul de prieteni, il privesc, ma priveste si nimeni nu zice nimic. Ce-i de facut?

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Te inteleg foarte bine. Si mie mi s-a intamplat dupa incheierea unei relatii sa imi spun acelasi lucru si totusi dupa scurt timp am inceput sa am alte sentimente fata de o prietena care era mai mare cu 6 ani. Incet incet ne-am apropiat pana la nivelul in care am ajuns sa fim impreuna. Important este sa nu renunti la aceasta idee pentru ca daca o faci iti va fi foarte greu. Trebuie sa risti, sa ii arati ca tii la el. Poate vei suferi dar e mai bine sa stii ca ai incercat orice. Si eu cu fata aceasta ne-am despartit in cele din urma dar nu regret niciodata ce a fost intre noi. Prima data a fost initiativa lui, acum e randul tau. Arata-i ca simti la fel. Poate el nu a insistat stiind ca esti instabila emotional. Incearca sa ii arati ca vrei sa aveti o relatie.

| me_3408 a răspuns:

Sa-i atragi atentia probabil.Ar trebui sa dai la o parte timiditatea happy Vorbeste cu el, baga-l in seama si poate asa va evolua ceva happy succes kiss

| georgiana a răspuns:

Sa incerci sa-l accepti in sufletul tau daca este un om bun.

| misiik a răspuns:

De dragoste, nu va scapa nimeni. Poate, te-a incearca intr-un anumit fel, de el stiut. S-au, ai acceptat prea usor acel sarut crezandu-te, usuratica. Daca consideri ca, iti place de el, incearca si tu o stradegie.In rest timpul le va rezolva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El ti-a intins degetul, iar tu nu l-ai luat nici pe ala, dar sa mai vorbim de toata mana... da-i un semn... si el iti va raspundewinking

| SelenaDesire a răspuns:

big grin... Daca e si frumos...pai, uite, am avut exact aceeasi problema, si-am fost foarte dezamagita intr-un timp ba ma mai lua ba nu, si intr``un timp, nu s`a mai intamplat nimic. Eu una zic sa nu`i dai o atentie asa mare pentru. ca poate fi o simpla "neconstientizare" din partea amandoura, si sunteti doar prieteni, asa sa fiewinking

| dida_6170 explică:

Eu as fi oricand dispusa sa-l accept in sufletul meu.De fapt, el deja face parte din sufletul meu.Si da, stie de relatia esuata pe care am avut-o in trecut, m-a ascultat si mi-a marturisit si el foarte multe despre el. M-a sfatuit sa nu-mi mai fac planuri de viitor ci sa traiesc clipa pentru ca viata-i atat de scurta incat nici nu-mi imaginez, ca se poate sa ma marit peste o luna, se poate sa ma marit peste 5 ani dar ce e dat sa se-ntample oricum se va intampla.