| nobody_4178 a întrebat:

Am probleme cu stomacul si ma cam balonez cum s-ar spune gaze nu stiu nici eu, dar problema e ca ma trag cateun part laughing si e cam jenantsad. E din cauza alimentatiei? sau macar daca stiti cum sa rezolv problema asta astept raspunsuri.

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Balonarea se produce fie din cauza unor boli ale aparatului digestiv( enterocolite in special) dar si din cauza unor greseli pe care le facem. Aspiram prea mult aer cu tigara, multe bauturi carbo, etc. Deci, control medical, sa nu fie vorba de o afectiune digestiva, si daca fumezi, atentie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maicamea cand era balonata, bea ceai de tei searatongue

| Anonimul93 a răspuns:

Pai ar fi asa Daca mananci fasole non-stop atunci sigur e din cauza alimentatie, daca nu mananci fasole foloseste nutry day sau activia sunt foarte bune in balonari!

| ..._7939 a răspuns:

Eu locuiesc in strainatate si vreau sa stii ca pe aici nu sunt jenante deloc partzuryle...ba chiar spune un medic sunt indicate laughing