| TheBestLife a întrebat:

Am pus aceasta intrebare de vreo 2 ori si nici o data nu mi-au placut raspunsurile.As vrea sa-mi dezvolt simtul umorului (il am dar nu prea dezvoltat)?

Răspuns Câştigător
| Dina a răspuns:

1)Fii foarte optimista(ajuta mult la simtul umorului, te face sa nu fii trista)
2)Fii vesela,fericita,gaseste in tot partea pozitiva,inventeaza glume despre acesta(eu asa fac) si iti dau niste exemple intilnite de zi cu zi:de unde stii ca nu maninc multa ciocolata? pe radio a aratat :d; ciocolata "Chisinau" nu-i chiar asa de buna, da de ce ai mincat-o? ca n-aveam unde sa o pun :d; am o coafura ca floarea :d; buna ziua bunica, am sunat sa te vad :d; nu incurca coada vacii cu stampila primariei :d; buna ziua Toadre ca Nadea nu-i acasa. :d etc(adica fii si tu mai cu multa imaginatie.)
3)Fa mimici cit mai amuzante cind esti cu prietenii.

5 răspunsuri:
| Dina a răspuns:

TheBestSummer dar bancurile joaca un rol foarte important asupra simtului umorului,si ceea ce tri-am spus eu nu sunt bancuri, sunt niste expresii care le folosesti zi de zi, pe post de raspuns la o intrebare...

| badboyvlad a răspuns:

Nu poti sa schimbi ceea ce nu poti controla! Si oricum eu nu inteleg exact ce vrei sa zici.Adika vrei sa stii glume mai multe/sa faci pe altii sa rada sau ce? big grin

| Jeryko a răspuns:

Iti recomand ca simtul umorului sa nu fie prea dezvlotat deoarece am un prieten care rade din orice si daca ii arati un degetlaughing ma cam enerveaza daca ii zice ceva el rade cat de serioasa ar fi treaba dar faci cum vrei ti-am dat doar un sfatwinking

| TheBestLife explică:

Cu bancurile m-am saturat vreau ceva nou!

| TheBestLife explică:

Jeryko asta nu e simt al umorului!