| anonim_4396 a întrebat:

Am rămas corigent și vreau să mă mut la alt profil ( de pe mate-info pe filo) în același liceu (sunt clasa a X-a). Când trebuie să depun cererea de transfer și care ar fi criteriile de transfer?

Răspuns Câştigător
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Du-te la secretariat cu un pachet de cafea, cu indrazneala, dar si bun simt, cu un zambet larg dar si timid si intreaba. De-acolo vei avea toate informatiile! Si neaparat sa ai o atitudine modesta! Oricum, corigenta tot va trebui s-o dai, n-ai incotro. Si s-ar putea sa fie nevoie sa dai niste examene, la materiile la care se da teza la filo, ca sa arati ca ai cunostintele necesare.

| WoTTi a răspuns (pentru Kis_Iuliana_1983):

Am inteles, mersi! M-am interesat de majoritatea... Nu stiu daca cererea o depun dupa sau inainte de corigenta...

2 răspunsuri:
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

E bine sa incerci sa o depui si inainte de corigenta, e mai bine mai devreme decat prea tarziu!