| NEC a întrebat:

Sunt in clasa a 10(trec a 11) si vreau sa ma transfer de la mate-info la un liceu de arta.

Ce vreau sa aflu este perioada de transfer. Pot sa depun cererea in august sau la inceputul lui septembrie. Sau cererea trebuia depusa. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| KarmaPolice a răspuns:

Incearca sa iei legatura cu secretariatul liceului unde vrei sa te muti ( prin telefon, ducandu-te personal sau trimitand un mail la ei), ei sunt in masura sa-ti zica exact perioada de transfer cand este, ce probe se dau, in ce constau, daca mai au locuri, ce medie ai nevoie, acte, ce cerere trebuie facuta si altele.
Cu cat ii contactezi mai repede, cu atat mai bine deoarece timpul zboara si-o sa te trezesti ca numai ai timp de inscriere si pregatire