| alberto9 a întrebat:

Am ramas corigent la chimie si geografie. si imi este foarte fricaaa :-s. am terminat acum clasa a 8a, nu am ramas niciodata corigent. si nu stiu cum se procedeaza si ce trebuie sa invat. toata materia? si dupa aia la ce licee pot sa intru in sesiunea 2? stiti? oare o sa trec cu bine de corigente?

2 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

La corijente nu va fi greu, toata lumea ia. Invata si tu ce retii mai bine, poate sa te intrebe sa spui doar o lectie. Dai proba cu profesorul de la clasa si inca unul. Probabil in august sau septembrie. Intreaba la secretariat. Poti sa te inscrii la liceu, dar nu prea ai sanse la licee bune. Bafta!

| alberto9 explică:

Da, dar la ce licee poti intra dupa corigente? adica la care pot intra in sesiunea 2? pot intra la Harnaj