| anonim_4396 a întrebat:

Am ramas corigenta la o materie adica nu am fost deloc la acea ora tot anul si ce se intampla daca nu dau corigenta in vara ..repet anul ..ca cineva mi-a spus ca trebuie sa fii corigent la 3 materii ca sa repeti anul dar cu una se poate intampla?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Nu ti se va incheia media, pentru ca nu ai note. Trage tare sa iei note macar semestrul asta. Altfel vei da examen in vara, pe care daca nu il treci, ramai repetenta. Regula celor trei materii se aplica automat, adica daca ramai corigenta la trei materii, automat repeti anul, fara examene in vara, fara nimic. Invata si mergi la ore.

1 răspuns:
| Hasz a răspuns:

Daca ai ramas corigent si nu dai nici la vara examenul de corigenta atunci va trebuii sa repeti clasa.Bafta!big grin