| TectuniX a întrebat:

Sunt clasa a 8 a si am ramas corigent la mate. Imi este putin frica ca nu am mai ramas pana acum la nimic, anul asta este prima data cand raman. Trebuie neaparat sa invat pentru corigenta? Nu as vrea sa-mi pierd vara cu asta sau ma trece? Am auzit ca doar trebuie sa ma duc si o sa ma treaca nu stiu, este adevarat? Daca stie cineva cum este pe la corigenta si ati ramas va rog imi explicati cum este, ce se intampla, ma trece? Va rog explicati-mi, sunt speriat.

Răspuns Câştigător
| NonZarek a răspuns:

Problema ta e ca și cum "am casa și familie dar nu merg la munca ca să fac bani, oare ii primesc dacă nu voi fi prezent?". Depinde ce profesor ai de mate, dacă e de treaba și deloc fixist te va trece, ca să na, nu te aibă pe conștiința dar dacă e profesor care tine la meseria lui, va fi ultra corect și dacă nu știi chiar nimic, nu te va trece. Nu te culca pe o ureche doar pentru ca ai auzit ca mergi și dacă ESSTI prezent te va trece, poate se schimba treaba și te prinde ca nu ai învățat ca atunci ești asigurat.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este adevărat că te trece fără să știi nimic.
Așa că învață puțin peste vară să iei măcar cinci.

| Andreeush a răspuns:

Trebuie să înveți dacă vrei să treci.
Dacă nu repeți clasa a 8.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

In principiu trebuie sa inveti. Dar am auzit cazuri in care i-au trecut doar asa. Mai mult vrea sa te sperie, ca pe viitor sa inveti, ceea ce e o prostie.

Răspuns utilizator avertizat
| TectuniX explică:

Nu poate nimeni sa raspunda serios?