| YoungSteve a întrebat:

...happy am rezolvat inainte sa raspundeti. multumesc oricum pentru raspunsuri...

6 răspunsuri:
| madalyna a răspuns:

Apeleaza dupa alt telefon *100# si apoi da obtiunea servicii apesi tasta 5 si apoi obtiunea cod puk apesi tasta 6 si pui nr dupa cartela care s-a blocat si apoi scrii codul pe telefonul tau, mult norocwinking

| Radioactive a răspuns:

La telefonul digi e scris pe o cartelă ca un fel de card de bancomat, trebuie să fie scris pe undeva, dar nu prin hârtii. Ar trebui să suni la Orange/Vodafone/cosmote? Depinde ce eşti, pe Orange poţi suna la *100# şi alegi opţinuea 7- cod PUK, unde vei introduce nr. de telefon. Poţi tot pe Orange să suni la 484 gratis.

| znstr a răspuns:

Incearca cu 1234 sau 0000. daca astea nu merg,trebuie neaparat sa te duci la magazin sa ti-l decodeze sau ceva de genul, ori iti iei alta cartela happy si codul puk nu are nimic de aface cu telefonul si foile din cutia lui, e vorba de cartela.

| ReE a răspuns:

Pai trebuie sa ai cartela pentru ca ai scos cartela dintr-o chestie da carton si pe aia trebuia sa razui codul puk.introducel pe ala in telefon daca nu mai ai chestia aia trebuie sa-ti iei alta cartela.plizz fundita

| cs92gda a răspuns:

Pe ce retea esti?

| Adelinutza99 a răspuns:

PUK-UL e scris pe carcasa de la cartela.