| LORY a întrebat:

Am rezolvat. Multumesc oricum pentru. raspunsuri!

6 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Error code: 88780078 in limbajul de programare are o semnificatie exacta! iti las o configuratie manuala!
Daca sar iar setarile driverului de sunet atunci iti recomand sa pui un antivirus pe PC!

| florinmarius a răspuns:

Inseamna ca nu ai deloc sunet driverul de sunet sau ceva din el este lipsa instaleaza driverul de pe cd-ul placii de baza din nou stima

| death a răspuns:

Dacă nu ai deloc sunet, nu Winampul este de vină, ci, fie placa de sunet, fie driverul. Pentru început, dezinstalează driverul plăcii de sunet şi instalează-l din nou. Nu îl pune peste el însuşi, că iese o zăpăceală. Dacă nici aşa nu merge, dă un click dreapta pe My Computer, Manage, iar, în fereastra care apare, alege Device Manager. Caută placa de sunet acolo. Dacă nu-i, sunt două opţiuni.

1. Ai placă integrată, caz în care îţi iei de la un magazin de calculatoare o placă de sunet nouă. Costă vreo 50 de lei, că doar nu-ţi trebuie cine ştie ce sculă profesionistă.

2. Ai placă de sunet cu conectare PCI. Ori muţi jack-ul de la boxe în găurica aferentă plăcii de sunet integrate pe placa de bază, după care o activezi pe aia şi-i instalezi driverul (îl ai pe CD-ul plăcii tale de bază), ori vezi şi tu dacă nu cumva nu stă bine placa de sunet în slotul ei. Scoate-o, curăţ-o şi bag-o la loc. Dacă tot se încăpăţânează să tacă, ia-ţi placă de sunet nouă cu aceiaşi 50 de lei, îndeas-o într-un slot PCI liber, instalează driverele şi omoară vecinii.

| Smackdown a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie ceva asemanator cu windows xp sp 3. Mi-am reinstalat windows si gata.Acum nu mai am probleme din astea cu windows 7

| 12345ok a răspuns:

Incearca...Start>Control Panel>Administrative Tools>Component Services>Services(local)>Windows audio il pui pe automatic si dai start... daca nu merge thinking nu stiu dai format

| rhytmiser a răspuns:

Winamp - Preferences - Output. Din meniul de configurare "Output Plug-ins" selectezi Nullsoft DirectSound Output >Configure > in tab-ul Device de la "DirectSound output settings" selectezi driverul audio. daca nu merge asa, reinstaleaza driverele placi de sunet.