| anonim_4396 a întrebat:

Am Samnsung S2 si uneori se blocheaza si n-am ce sa-i fac decat sa scot bateria,iar cand bag iar bateria, se descarca pana la 10-12 %. Oare de ce se blocheaza? Ce pot face? Multumesc. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Alexandra1104 a răspuns:

Face asa pentru ca il scoti si il bagi la incarcat.La fiecare telefon trebuie sa il bagi la incarcat cand e pe minim (15%) si nu il mai scoti decat cand are 100%. Acum trebuie sa te duci sa iti cumperi alta baterie de la Samsungwinking

| Queeen a răspuns (pentru Alexandra1104):

Si de blocat, de ce se blocheaza uneori? m am gandit ca il solicit prea mult, dar nu cred... eu ii scot bateria ca altceva n am ce sa i fac

3 răspunsuri:
| 123junior a răspuns:

Poate ii fake.

| Alexandra1104 a răspuns:

Se intampla asta pentru ca il zapacesti foarte mult. Odata pe luna trebuie sa incarci la maxim telefonul fara sa il folosesti deloc, iar dupa sa il descarci la maxim. Trebuie dus la reparat clar.