| AndreeaUrsu101 a întrebat:

Am șanse să intru la colegiul tehnic Gheorghe Asachi din Botoșani cu media de amitere 7 sau 7, 20 la mate-info? sau cu o nota cuprinsa intre 6, 75 și 7, 50?

5 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Cauta pe net cu ce medii s-a intrat anul trecut si vezi

| DaCumSaNu a răspuns:

Dap, ultima media anul trecut a fost 6, 70 si ceva. Daca ai 7, 50 sunt destul de sigura ca intri.

| AndreeaUrsu101 explică (pentru DaCumSaNu):

Dacă am mai puțin de 7, 50 așa vea șanse?

| DaCumSaNu a răspuns (pentru AndreeaUrsu101):

Asta depinde de mediile elevilor care vor si ei sa intre la acelasi liceu si profil. Daca vei avea o medie peste 6, 70 eu zic ca vei intra. Elevii din ziua de azi nu "se omoara" sa ia note foarte mari in examen. Acum du-te si invata sa iei tu nota marewinking

| AndreeaUrsu101 explică (pentru DaCumSaNu):

Bine, mulțumesc!