| Robert7186 a întrebat:

Am si eu cateva intrtebari despre skyrim. Dupa ce il bat pe regele ala dragon Alduin jocul e gata? Adica misiunea principala? CUm ma fac vampir sau varcolac?(care e mai bun si de ce) si Cum fac sa cumpar casa?

2 răspunsuri:
| nurckye a răspuns:

1) Jocul nu se termina niciodata. Doar misiunile principale se termina, apoi popti face misiuni secundare (vorbesti cu oamenii din oras, ei iti vor da misiuni secundare) + va aparea Skyrim: Dawnguard un D.L.C. cu mai multe misiuni.
2) a) Pentru a deveni vampir mergi intr-un dungeon cu vampiri ( este unul la est de whiterun, dar nu sunt sigur) si cand te ataca unul, este o sansa de 25% sa devi vampir.
b) Ca sa devii varcolac, faci misiunile de la Companions in Dragonsreach(whiterun)
c) sa NU TE TRANSFORMI IN VAMPIR. Daca iesi in soare timp de 4 zile toata lumea te va ataca, pana musti un om care doarme (este extraordinar de greu sa faci asta pentru ca sa trezeste si te ataca) + arati la fel cand te faci vampir, nimic nou.
Varcolacul poate alerga in sprint mai repede ca un cal. Dar si cand esti varcolac ( doar atunci cand ai par si latri, nu si in forma de om) te ataca oamenii si garzile.
3) Mergi in whiterun in dragonsreach, iar pe langa regele ( jarl sau cum ii spune) este un om cu piele mai neagra imbracat in gri, el vinde casa (5000 de bani) si ti-o mobileaza ( inca vreo 2000 de bani). Casa este a doua pe dreapta la de la intrarea in whiterun.

Sper ca am fost de ajutor si merit funda.

| Robert7186 explică (pentru nurckye):

Pai mersi de raspuns dar pana ai raspuns tu, am aflat deja tot de pe forumuri si alte site-uri dar mersi oricumbig grin