| cristina_5512 a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi de la voi in urmatoarea problema:mi-am facut acum 2 saptamani un prieten, el este primul meu >prieten:", si cum nu am avut nici un prieten pana acum decat pe acesta care il am acum, nu stiu nici sa sarutsad si am vorbit cu el legat de acest subiect si a spus sa stau linistita ca ma va invata el, dar problema este ca eu nu stau sa ma invete, mereu ma feresc s-au gasesc motivesad. Prietenul meu s-a cam suparat pe mine din acest motiv dar i-am spus ca sa ma inteleaga si pe minesad dar nu stiu cat ma va mai intelege.Nu stiu ce sa fac ca sa reusesc sa il las sa ma sarutesad, cand se apropia de buzele mele si incearca mai mult eu ma retragsad. Ce as putea face, ca nu vreau sa il pierd pe baiatu asta pentru ca il plac multsad, chiar am nevoie de sfaturi de la voi, va roglove struck

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey!happy Linisteste-te. Nu exista un ghid pentru sarut. Totul vine de la sine. Atunci cand vine spre tine sa te sarute, lasa-l, nu-l respinge si vei vedea ca te vei descurca.
Nu are ce sa se intample rau. Mai ales ca este primul sarut. Cand il vei saruta, nu te vei mai gandi cum il saruti, lucreaza subconstientul, totul pare rupt de lume si gandire!:X
Cel mai bine este sa nu ai emotii; fi sigura ca si el a trecut prin faza asta cu primul sarut (sau poate ca nici el nu a avut parte de el incasmug). Asa ca lasa emotiile deoparte si vei vedea ca totul se intampla de la sine, nu este nevoie de stiinta!

Bafta!:X:X

5 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Nu te poate invata nimeni, pentru ca sarutul difera de la o persoana la alta.Pe langa asta atunci cand saruti totul vine de la sine trebuie doar sa te lasi purtat de ceea ce simti in acel moment.Nu te mai feri de el pentru ca nu ai de ce sa te temihappy

| rater1994 a răspuns:

Fi tu insuti in momentu cand se apropie de buzele tale pulsul iti creste iti bate inima de gata sa-ti sara din piept stiua sa ti se intampla dar incearca sa fi tu insuti inchide ochii si lasa-l sa-si faca "treaba"ai sa vezi ce placut ii si ce senzatie ai si nu mai cauta motive nu te mai retrage ba chiar incearca sa nu te misti in momentul acela. Imaginezati alcv in mom ila daca nu te simti as bine si stai linis ca nu s-a suparat baiatu de care vbwinking poate a facut-o sa-ti deie putin curajwinking Bafta la pupici :* si nu te retrage fi tuh insutiwinking

| CompleteAndUtter a răspuns:

Doar lasa-te purtata de valwinking.

| julia221 a răspuns:

Il lasi pur si simplu.Toata chestia asta este ca tot amani, si asa nu vei reusi niciodata! Daca il lasa-i de la inceput, acum nu mai era presiune si crede-ma ca era totul ok :d profita de ocazie pana nu e prea tarziu!

| AdaAndreeaAda a răspuns:

Fi tu insati,nu te speria ca nu ii va placea, fiecare saruta diferit, bafta la pupicit