| anonim_4396 a întrebat:

cine nu i-a examenele astea din clasa 8-a nu intra la nici un liceu?

Răspuns Câştigător
| MaditsSaaa a răspuns:

Ba da, adica media celor doua teze se aduna cu media 5-8, se imparte la 2, iar cu media obtinuta mergi mai departe la liceu, dar la unul nu prea bunwinking

Esti clasa a8a?big grin

Ps: Si eu suntwinking

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce altă grijă mai ai decât să înveți ca să poți trece examenele?
Pa, pa.

| Dennys1521 a răspuns:

Inseamna ca 40% dintre elevi stau pe tuse un anlaughing
pana acum nu puteau sa faca legea asta,.
bagamias ceva in ei si in legile lorstraight face,. trebuie so bage la anul

| Dennys1521 a răspuns:

Da sunt a 8alaughing
mi-e fricalaughing
eu sincer am media 7, 20
deci cu cel mult 4 in teza la mate...ca nu ma astept sa iau mai mult.
nu am sanselaughing

| Sinitar a răspuns:

Da asa se pare acum in clasa a-8-a daca nu iei examenele nu intri stai pe tusa un an.

| MoatZa a răspuns:

Cine nu ia examenul iil trimitee la o scoala saracacioasa...nu stai pe tusa.deci daca nu iei examenu.esti trimis la un liceu prost.

| szergiu a răspuns:

Cine nu le da deloc nu intra. dar daca le-ai pierdut cand le dai in timpul scolii. le vei da. iti vor spune profesorii cand, dar vei fi repartizat in repartizarea 2. adica vei intra unde sunt locuri libere =liceele slabe.

| andrapetro a răspuns:

Ce aveti frate! nu sta nimeni pe tusa. examenele sunt 50 la suta.so.calculeazati media 5-8 plus media examenelor(romana plus mate)impartit la 2.asta e media ta.de ex daca in 5-8 ai avut media 8 iar la examene ai 4 se face asa:8+4:2=6,rezulta ca media ta de admitere este 6.si poti intra la un liceu nu foarte bun dar nici de ****. gasesti unu cat de cat.si intri la ultima clasa.si eu sunt a 8a dar nu magnadesc ca o sa iau mai putin de 9 la examene.si pune mana pe carte pentru ca examane mai usoare ca astea nu au mai fost never!