| Denysa-Myhaela a întrebat:

Am si eu o intrebare cum va-ti pregatit pentru bac? ati invatat mult la romana ca dau si eu la anul dar mi-e frica la engleza ca nu prea stiu trebuie. sa tocesc in fiecare zi nu stiu vreau si eu mai multe detalii spunet-mi si mie cum va-ti pregatit voi?

3 răspunsuri:
| larisa_8487 a răspuns:

Pt BAc se invata cu 2 saptamani inainte...in restul anului ai sa o fofilesti de aiurea... ca sa ai habar dar cu doua sap inainte inveti in adevaratu sens al cuvantului:d...la orale trebuie sa ai in primul rand noroc, sunt unii care invata dau iau 7-8-9 altii care n-au o treaba iau 10 depinde de noroc in schimb la scris se vede care a invatat si care nu! e siloasa a12a mai am 3 exam si trec si de asta! ziceam si eu ink de vara trecuta k ma apuc de invatatlaughing) dar nu prea a fost cum mi-am planuittongue

| zuly a răspuns:

Mie mi-a placut BAC-ul. Subiectele nu mi s-au parut dificile. Nu am facut pregatire la nicio materie. Am ivatat singurica si nu pot spune ca m-am obosit prea tare cu asta.

Multa bafta!winking

| Adelaide a răspuns:

Nu ai de ce la enkleza mai ales pentru ca este oral trage de tine pana iti da un 6-7 bafta